Чи готові ви купувати програми?

Нещодавно я почав купувати програми. Купив OmniFocus for Mac/iPad/iPhone. І дуже задоволений. Про саму програму напишу трохи пізніше, а зараз я розкажу чому саме я почав купувати програми. По-перше вважаю, що в наш час ПЗ така ж річ як їжа, одяг, ліки, книги, напої. Ми купуємо всі ці речі. Але чомусь помилково у людей склалось таке врження, що красти програми — це нормально. При цьому ніхто не думає, скільки зусиль вклали в їх розробку програмісти. А чому фермер чи видавець заслуговує на грошову винагороду за свою працю а програміст ні?

По-друге. Я працюю на Mac OS X і маю задоволення користуватись для купівлі програм Mac App Store. Це дуже зручна штука. Ти не маєш зберігати безліч ліцензій, при їх втраті довго і нудно спілкуватись з службою підтримки виробника програми і т. д. Ти просто купуєш програму а все за тебе робить крамниця: зберігає твої ліцензії, слідкує за оновленням встановленого ПЗ, та ще й встановити програму можна на п’ять компьютерів, авторізованих під твоїм обліковим записом.

По-третє. Дуже зручно встановлювати програми на щойно придбаний новий Мак. Ти просто заходиш в крамницю і тицяєш на кнопку „Install“ навпроти тих програм, які тобі потрібні на новому компьютері. Я вважаю що це дуже зручно.

В четвертих. Коли ти починаєш рахувати кошти, на які купуєш ПЗ то починаєш дуже тверезо оцінювати необхідність тієї чи іншої програми. І тобі стає зрозуміло, що Adobe Photoshop тобі не потрібен а буде достатньо використовувати Pixelmator.

Тепер привід замислитись. Середня вартість програми в Mac App Store — 30 у. о. Дуже небагато програм коштують до 100 у. о. і не факт, що вони вам знадобляться. Взагалі одиниці — більш ніж 100 у. о. Як я писав, наприклад, вартість FTP клієнта „Transmit“ складає 34 у. о. На ці кошти можна провести вечір в якомусь закладі ненайвищого ґатунку. А ліцензія на правильну програму — це назавжди.

Коротше кажучи це не заклик до совісті а просто натяк на те, що, можливо, звичка користуватись неліцинзійним ПЗ — це просто забобон, від якого можна поступово, але впевнено позбавитись.

Дякуємо за надання статті нашому другу, Сергію Макаренку.

03 февраля 2011
Tolik Writer

комментария 2

  1. Максим:

    Согласен с автором!

  2. Gotland:

    Полностью согласен с автором !!!

Будем очень рады вашему комментарию!

Что вы хотели сказать?